2 Dislike0

20170413 090628

Зовсім скоро Великдень – 8 квітня Світле Христове Воскресіння святкують католики, а православні цього року відзначать Великдень 15 квітня.

всюди уже безліч шоколадних кроликів і великодніх яєць. А  Ви  ніколи не замислювалася, чому ж кролик і яйця – великодні символи?  Учні  СЗШ  №3  вирішили  дослідити  це  питання    і  створити  Великодні  символи  власними  руками.

Кролик, як символ , має язичницьке коріння. Родом Великодній кролик із язичницьких весняних свят, присвячених родючості й весні.

За європейською традицією, великодній заєць на Великдень залишає в подарунок дітям гніздо з різнобарвними яйцями. Діти самі роблять гніздечка в таємних місцях і чекають великодніх подарунків від кролика.

Чому яйця?    Задовго до появи християнства яйце вважалося прообразом Всесвіту. Дивовижні властивості яйця – перетворення неживого предмета на живу істоту – зробили яйце магічним символом відроджуваного життя.

  Малюнки на писанках – це міфи та легенди стародавніх слов'ян про те, як влаштований світ, справжнє філософське усвідомлення життя й смерті. За народними повір'ями, за допомогою яйця можна як нашкодити людині, зачаклувавши хвороби, так і вилікувати від найстрашнішої недуги.

На завершення хочеться нагадати українську казку про те, що голка, зламавши яку можна перемогти зло, була в яйці, а яйце – у зайці. Тож, як бачимо, і яйце, і кролик – найдавніші символи життя й смерті.

 Із   прийдешнім  святом !   Happy Easter!

Додати коментар

Захисний код
Оновити