1 Dislike0

У давній гетьманській столиці,Чигирині, з її архітектурними та природними пам’ятками витаєдухгероїчної козацької минувшини. Тут ми відвідали археологічний музей, у якому представлено унікальну колекцію козацької, турецької і татарської зброї та предметів побуту, відтворену резиденцію Богдана Хмельницького, оглянули фортифікації Замкової гори – цитаделі гетьманської столиці.

У Суботові ми оглянули Іллінську церкву-усипальницю (1653 р.), у якій були поховані Богдан і Тиміш Хмельницькі. У невеликому приватному храмі, де молилася родина гетьмана, високі оборонні якості вишукано поєдналися з рисами стилю бароко.

Холодний Яр – величезний лісовий масив, порізаний балками та ярами, найбільший з яких дав назву усій місцевості. Виїзд до  Мотронинського монастиря, огляд Троїцької церкви (1804 р.) у стилі ампір,  скіфського городища VI – ІV ст. до н. є., озера, у якому за переказами гайдамаки святили ножі, дубу Максима Залізняка та інших пам’ятних місць у Холодному Яру.

«Дуб Максима Залізняка» – назва умовна, адже велетенському дереву 1100 років (!!!) і під його кроною відпочивало чимало різних відомих і не дуже людей. Дуб Максима Залізняка – одне з 10 найстаріших дерев Європи. Наших вражень від побаченого просто не передати словами.

Додати коментар

Захисний код
Оновити